Koltuk Yıkama Sonrası Kuruma Süresi Ne Kadardır?

Bursa koltuk yıkama firmaları tarafından gerçekleştirilen koltuk yıkama işlemleri son sistem makinelerle gerçekleştirildiği için, proses sonunda herhangi bir problem yaşanmaz. Gerek kullanılan temizlik materyalleri, gerek koltuk yıkama işlemini gerçekleştiren personelin profesyonel ve titiz çalışması sonunda hedeflenen tam müşteri memnuniyeti sağlanır.

Koltuk yıkama işlemleri işlemin ifadesinden de anlaşılacağı üzere su kullanılarak gerçekleştirilir. Yıkama sonunda temizlik kimyasalının çözücü etkisi ile kir, toz ve lekeyi oluşturan madde suya karışır ve bu kirli su döşeme kumaşının hemen altında bulunan süngere geçer. En kısa sürede bu kirli suyun vakumlanması gerekir. Bu işlem, yıkama sürecinin belki de en önemli aşamasıdır. Çünkü yukarıda bahsi geçen kirli suyun kuruması, vakumlama işleminin istendiği gibi gerçekleşmesini engelleyecektir. Vakumlanamayan kirli su ise kısmen sudan arındırılan ve ilk anda temiz görünen döşeme kumaşına tekrar sirayet ederek döşeme kumaşının kirlenmesine sebep olacaktır.

Son model ekipman kullanan ve tecrübeli personeli ile çalışan firmalar bu durumu çok iyi bildikleri için vakumlama işlemine özel bir önem verirler. Böylece, Bursa koltuk yıkama firmaları tarafından gerçekleştirilen yıkama işlemi sonunda oluşan kirli su tamamen vakumlanır ve elde edilen temizliğin kalıcı olması sağlanır.

Vakumlama işleminin tek faydası bu değildir elbette. En az bu kadar önemli başka bir faydası daha var. O da kuruma süresine olan etkisi. Vakumlama ne kadar derin olursa kuruma süresi de o derece kısa olacaktır. Vakumla sonucunda suyun tamamının emilmesi imkansızdır. Ancak bu kullanılan cihazın gücüne göre %87 ile % 92 oranında emilme sağlanır. Firmalar son model güçlü cihaz kullandıkları için bu oranlar olumlu yönde değişiklikler gösterir.